اثرات شوینده نانو بر روی قوری چینی زعفران که باعث رفع لکه های قوری می گردد!

اثرات جریان مایع روی یک سطح جامد منحنی معمولاً به یک اثر قوری معمولی منجر می شود.

با افزایش سرعت جت، مایع از یک سطح جامد منحنی به طور کامل در یک خط جریان یا تا حدی در چندین خط جریان جدا می شود ما دومی را پاشیدن نامیدیم.

مطالعات قبلی رفتار پاشش را به شکستن تعادل بین نیروی گریز از مرکز و افت فشار در سراسر جریان مایع نسبت می‌دادند.

بازار فروش قوری چینی زعفران در ایران بی نهایت داغ است چرا که یکی از مدلهای قوری برای دم کردن دمنوش و زعفران می باشد.

این مطالعه نشان داد که پارامترهای کشش سطحی در انواع قوری، ویسکوزیته و مولکول های افزودنی مایع به طور قابل توجهی بر پاشش جت در اثر قوری تأثیر می گذارد.

قوری

مایعی با عدد وبر بیشتر (کشش سطحی کمتر) و عدد رینولدز کمتر (ویسکوزیته بالاتر) ترجیح می دهد از سطح جامد در یک خط جریان جدا شود. علاوه بر این، مایعی با مواد افزودنی با وزن مولکولی بزرگتر به راحتی پاشیده می شود.

شبیه‌سازی‌های دینامیک مولکولی نشان داد که چگالی مولکول آب بالاتر در اطراف مولکول‌های افزودنی با نیروی انسجام بزرگ‌تر می‌تواند به طور موثرتری پاشش را سرکوب کند.

هنگامی که نیروی چسبندگی بزرگتر از نیروی چسبندگی مویرگی باشد، پاشیدن وجود ندارد.

در غیر این صورت، پاشش رخ می دهد این مطالعه اهمیت نیروی منسجم در اثر پاشیدن در قوری را آشکار می‌کند، که ممکن است با تنظیم پاشش، راهنمای موثری برای کاربردهای صنعتی باشد.

هیچ چیز بیشتر از چکاندن چای روی یک سفره زیبا یک مهمانی چای را خراب نمی کند.

ممکن است فکر کنید که می توان از چکیدن قوری جلوگیری کرد، اما دینامیک سیال دهانه چای بسیار پیچیده است و پیش بینی یا کنترل آن آسان نیست.

در واقع، «اثر قوری» که نحوه چکیدن چای از دهانه به مقدار کم در پایان ریزش را توصیف می‌کند، رئولوژیست‌ها – کسانی که مایعات را مطالعه می‌کنند – را برای دهه‌ها متحیر کرده است.

یک محقق مایع حتی در سال 1999 جایزه ایگ نوبل را به دلیل اختراع دهانه قوری بدون چکه برنده شد .

و به لطف مقاله‌ای در مجله مکانیک سیالات که توضیح مفصلی برای علت چکه‌کردن قوری ارائه کرده است، قوری‌های بدون چکه بیشتری در دست ساخت هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.