با خوردن گردو گیلان از ناراحتی قلبی در امان باشید

محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مینه‌سوتا (SPH) که داده‌های حاصل از مطالعه CARDIA شامل 20 سال سابقه رژیم غذایی و 30 سال اندازه‌گیری فیزیکی و بالینی را بررسی کردند، دریافتند شرکت‌کنندگانی که در اوایل زندگی گردو می‌خوردند، احتمال بیشتری برای ابتلا به این بیماری داشتند.

فعالیت بدنی بیشتر، داشتن یک رژیم غذایی با کیفیت بالاتر و با افزایش سن در بزرگسالی، خطر بیماری قلبی بهتری را تجربه می کنند.

گردو گیلان تنها آجیل درختی است که منبع اسید آلفا لینولنیک امگا 3 است که ممکن است در سلامت قلب، سلامت مغز و پیری سالم نقش داشته باشد. علاوه بر این، یک وعده گردو حاوی انواع مواد مغذی مهم دیگر برای حمایت از سلامت کلی از جمله پروتئین، فیبر، منیزیم و انواع آنتی اکسیدان ها است.

یافته های آنها که در Nutrition, Metabolism, & Cardiovascular Diseases منتشر شده است، خاطرنشان می کند که توضیح احتمالی برای نتایج می تواند به دلیل ترکیب منحصر به فرد مواد مغذی موجود در گردو و تأثیر آنها بر نتایج سلامت باشد.

لین استفن، دانشیار SPH و نویسنده این مقاله می‌گوید: «مصرف‌کنندگان آجیل در رابطه با کیفیت رژیم غذایی مزیتی نشان دادند، اما به نظر می‌رسد مصرف‌کنندگان گردو نسبت به سایر گروه‌ها، پروفایل ریسک فاکتور بیماری قلبی بهتری دارند، حتی پس از در نظر گرفتن کیفیت کلی رژیم غذایی. مطالعه.

مصرف کنندگان گردو نمرات فعالیت بدنی گزارش شده بالاتری نسبت به سایر مصرف کنندگان آجیل و بدون آجیل داشتند.
در مقایسه با سایر مصرف کنندگان آجیل، خوردن گردو با نمایه خطر بیماری قلبی بهتر، از جمله کاهش BMI و فشار خون مرتبط بود.

خوردن گردو با افزایش وزن کمتر در طول دوره مطالعه همراه بود و شرکت‌کنندگان کمتری که گردو مصرف می‌کردند در مقایسه با سایر آجیل‌ها و بدون مصرف‌کننده آجیل به عنوان چاق طبقه‌بندی شدند.

در مقایسه با مصرف‌کنندگان آجیل، مصرف‌کنندگان گردو به طور قابل‌توجهی غلظت گلوکز خون ناشتا کمتری داشتند در حالی که سایر مصرف‌کنندگان آجیل کلسترول LDL بالاتری داشتند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.