خلال پسته تواضع سبب بودن هواپیما شد

فواید سلامتی خلال پسته تواضع ، عمدتاً در رابطه با بهبود شرایط متابولیک مانند چاقی، دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی عروقی مرتبط، به طور گسترده نشان داده شده است.

پسته در مقایسه با سایر پسته ها دارای محتوای چربی و کالری کمتری است و حاوی بالاترین سطوح اسیدهای چرب غیراشباع، پتاسیم، γ-توکوفرول، فیتواسترول ها و کاروتنوئیدهای زانتوفیل است، همه موادی که به دلیل اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی خود شناخته شده اند.

این تنوع از مواد مغذی به شواهد فزاینده ای کمک می کند که مصرف پسته سلامت را بهبود می بخشد و منجر به پتانسیل بیشتری از فعالیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی سالم، کنترل قند خون و عملکرد اندوتلیال می شود.

بررسی حاضر به بررسی مواد مغذی و فیتوکمیکال های موجود در پسته و همچنین مزایای بالقوه سلامتی گنجاندن پسته در رژیم غذایی می پردازد.

پایگاه‌های اطلاعاتی مواد مغذی، مانند Phenol-Explorer و پایگاه‌های داده فلاونوئید و پروآنتوسیانیدین محتوای پلی فنل بسیاری از غذاها را گزارش می‌کنند. علاوه بر این، غلظت خانواده‌های مختلف اجزای فنلی موجود در پسته، از جمله پسته، و همچنین ظرفیت آنتی‌اکسیدانی آن‌ها و شواهدی برای اثرات سلامتی اخیراً بررسی شده است.

گردو و پسته انواع پسته هایی هستند که دارای مقادیر بیشتری فنلی هستند، برعکس بادام، بادام زمینی و فندق دارای سطوح پایین تری هستند.

در پسته از 1600 میلی گرم در کیلوگرم برای ارقام کاستل تا بیش از سه برابر بیشتر، 4900 میلی گرم در کیلوگرم برای لارناکا یافت می شود. حدود 90 درصد از کل، از 1500 میلی گرم بر کیلوگرم تا 4500 میلی گرم بر کیلوگرم، در حالی که ارقام کاستل و لارناکا به ترتیب کمترین و بیشترین غلظت را نشان دادند.

سایر خانواده ها، به عنوان مثال، آنتوسیانین ها (از 54 تا 218 میلی گرم بر کیلوگرم) فلاونول ها، فلاونون ها و گالوتانین ها (از 4 تا 46 میلی گرم بر کیلوگرم) نیز اندازه گیری می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.