روش استفاده صحیح از دست کش

دسته ها زیرمجموعه ها و مراجع موضوعی را ایجاد کردند در این زیرمجموعه‌ها، مهم‌ترین عناوین اول، آمادگی برای پوشیدن دستکش است: 82 درصد انجام آن را ذکر می‌کنند و 18 درصد آن را ذکر نمی‌کنند که یک تمرین روزمره ثابت نیست.

(صدای 033) در یک لمس ساده بیمار به نظر من باید از دستکش استفاده شود.

(صدای 052) “من معتقدم که هر زمان که در یگان هستید، در مورد بیماران باید همیشه دستکش یکبار مصرف لاتکس بپوشید، زیرا ما نمی دانیم که چه کسی در آنجا کار کرده است، میز، تخت، پایه. پس اینطور است.

مسئله این است که شما از خود محافظت کنید و از بیمار محافظت کنید. من می‌دانم که بهترین کار این است. که به بیمار منتقل می شود. زیرا من می دانم که بیمار تا حد امکان تمیز است.

در مورد خرابی‌های استفاده، در این زیرمجموعه، متخصصان مصاحبه‌شونده بیان کردند که 93 درصد در استفاده از آنها ناموفق بوده و تنها 7 درصد هیچ گونه نقصی مشاهده نکرده‌اند.

(صدای 005) “برخی از پانسمان هایی که باید با دستکش های استریل انجام شوند با دستکش های رویه ای ساخته می شوند.”

(صدای 049) “گاهی اوقات من این تبادل را می بینم. آنها دستکش های استریل را با دستکش های عمل تعویض می کنند.»

(صدا 018,019,020) اما بعد می بینم که دستگیره در را گرفته است من می گویم نه.»

در مورد دور انداختن روش استفاده نشده یا دستکش استریل در واحدی که بیمار در هنگام ترخیص و/یا مرگ در تماس و/یا اقدامات احتیاطی استاندارد است، 75 درصد دستکش های یکبار مصرف و روش را نادیده گرفتند، در حالی که 25 درصد برای موقعیت های مشابه رفتارهای متفاوتی داشتند.

(صدای 017) “اگر از دستکش ضد برش فلزی رویه استفاده نکنم و خارج از جعبه در جایی که هستند، دور ریخته می شوند و اگر دستکش های استریل داخل بسته بندی دربسته باشد، به رختکن واحد خروجی باز می گردند.”

(صدای 024) “من معتقدم که اگر دستکش های استریل بسته بندی شده باشند، نمی توانید آنها را دور بیندازید. اکنون، دستکش های رویه ای که دور می اندازید، آنها را دور بریزید. و دستکش های احتیاطی استاندارد همگی دور ریخته می شوند.”

با توجه به زیرمجموعه سختی در استفاده از دستکش، می توان در عباراتی که درصد بیشتری را نشان می دهد، معکوس مشاهده کرد: 76% مشکل نداشتند و 24% مشکل داشتند.

(صدای 050) “بله. اما من معتقدم که مردم پیشرو هستند نمی دانم که آیا این عجله است یا حتی برای آنها مهم نیست که بدانند چگونه از دستکش ها در زمان مناسب، رویه و دستکش های استریل استفاده کنیم چقدر مهم است. ”

(صدای 054) “مساله برای من بی علاقگی مردم است. آنها آنچه را که می بینند باور نمی کنند، فکر می کنند محافظت شده اند و به حفاظت اهمیت نمی دهند.”

در مورد عدم استفاده از دستکش یکبار مصرف، این تناقض وجود دارد که 93% تایید کرده اند که ایرادات و در نتیجه مشکل در چسبندگی و تناسب دستکش، چه در استفاده و چه در جابجایی، از نظر کیفیت مواد، اندازه و مقدار تالک

(صدای 009) “گاهی اوقات در زمان ساکشن تراکئوستومی، لوله ساکشن، راه های هوایی و دهان، شکاف هایی ایجاد می شود. سوال این است که می دانید از چه دستکشی استفاده کنید؟ -دستکش استریل، با دستکش پروسیجر. آنها تراکئوتومی را با دستکش عمل می مکند… اینها مسائلی است که من می بینم.”

“بعضی وقتها وقتی به مشکل میخوریم، پوشک میخواهند، بعد ما از آن مراقبت میکنیم. بدون اینکه دستکش یکبار مصرف نایلونی را در بیاوریم، پوشک را میگیریم. می دانیم که اشتباه است، اما این اتفاق می افتد.”

  • منابع:
    1. Glove use in nursing practice and its implications: a methodological study
  • تبلیغات: 
  1. مرکز خرید پارچه لگ چرم نازک
  2. بهترین تولیدکننده تاپ ورزشی نخی زنانه
  3. بازار خرید و فروش ابزار دست دوم طلا سازی
  4. تقویت موی سر با استفاده از زرشک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.