مهمترین ویژگی های مواد غذایی

پانکاج پاثاره
رنگ یک ویژگی کیفیت مهم در صنایع غذایی و فرآیندهای زیستی است و بر انتخاب و ترجیحات مصرف کننده تأثیر می گذارد. رنگ غذا تحت تأثیر تغییرات شیمیایی، بیوشیمیایی، میکروبی و فیزیکی است که در طول رشد، بلوغ، حمل و نقل پس از برداشت و پردازش رخ می دهد.

از این رو برای دانستن قیمت مبل راحتی ارزان می توانید به مراکز و نمایندگی های فروش این نوع از محصول مراجعه نمایید.

اندازه‌گیری رنگ محصولات غذایی به‌عنوان معیار غیرمستقیم سایر ویژگی‌های کیفی مانند طعم و محتویات رنگدانه‌ها استفاده می‌شود، زیرا ساده‌تر، سریع‌تر است و به خوبی با سایر خواص فیزیکوشیمیایی همبستگی دارد.

این بررسی تکنیک‌ها و روش‌های اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل رنگ در مواد غذایی و سایر مواد زیستی را مورد بحث قرار می‌دهد.

بر روی اندازه‌گیری‌های ابزاری (عینی) و بصری (ذهنی) برای تعیین کمیت ویژگی‌های رنگ تمرکز می‌کند و طیف شاخص‌های رنگ هدف اولیه و مشتق شده را که برای مشخص کردن بلوغ و کیفیت طیف گسترده‌ای از محصولات غذایی و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود، برجسته می‌کند.

روش‌های مختلفی که برای مدل رنگ غذا اعمال می‌شود، از جمله مکانیسم‌های واکنش، روش سطح پاسخ و سایر روش‌های مبتنی بر سینتیک احتمالی و غیر همدما توصیف شده‌اند.

برای اطلاع و یادگیری از طرز تهیه مربای هویج غلیظ می توانید از سایت های بسیار معتبر اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

رنگ یکی از مشخصه های کیفیت محصول است که به طور گسترده اندازه گیری می شود در حمل و نقل پس از برداشت و در تحقیقات و صنعت فرآوری مواد غذایی.

جدا از تفاوت در ابزار دقیق، اندازه‌گیری‌های رنگ اغلب بر اساس شاخص‌های رنگی مختلف حتی برای یک محصول مشابه گزارش می‌شوند، که مقایسه نتایج در ادبیات را دشوار می‌کند.

برای بهبود قابلیت ردیابی و انتقال اندازه گیری ها نیاز به استانداردسازی وجود دارد.

همبستگی بین رنگ و سایر ویژگی‌های کیفیت حسی به خوبی ثابت شده است، اما چشم‌اندازهای آینده در استفاده از اندازه‌گیری عینی رنگ غیرمخرب در مدل‌سازی پیش‌بینی‌کننده کیفیت تغذیه‌ای محصولات غذایی تازه و فرآوری شده وجود دارد.
دانلود رایگان PDFView PDF

یکی از بهترین روش ها و طریقه مصرف زیره سبز برای لاغری شکم را می توانید از سایت مطلع شوید.

مجله اختلالات غذایی و تغذیه ای

سبزیجات به عنوان منابع آنتی اکسیدان
2013 •Anoop Shetty
آنتی اکسیدان های گیاهی رژیمی برای سلامت انسان مفید در نظر گرفته شده اند.

آنتی اکسیدان ها می توانند رادیکال های آزاد و دیگر گونه های فعال اکسیژن و نیتروژن را از بین ببرند و این گونه های فعال در بیشتر بیماری های مزمن نقش دارند.

گیاهان رژیمی حاوی خانواده های شیمیایی متغیر و مقادیر آنتی اکسیدان هستند.

سبزیجات به بدن کمک می کنند، منبعی از آنتی اکسیدان ها برای مبارزه با رادیکال های آزاد. بدون مصرف سبزی‌های سالم، رادیکال‌های آزاد می‌توانند پخش شوند و در نهایت منجر به انواع مختلف سرطان شوند.

این بررسی در مورد سبزیجات به عنوان منابع آنتی اکسیدان بحث می کند.
دانلود رایگان PDFView PDF
مجله مهندسی مواد غذایی

برای دانستن و نحوه تعرفه گذاری خدمات پرستاری شامل چه کسانی میشود لازم است به مراکز خدماتی مراجعه نمایید.

هویج (Daucus carota L.) غیر فعال سازی پراکسیداز، محتوای فنلی و سینتیک تغییرات فیزیکی ناشی از بلانچینگ
2010 •مارتا آبرو
سینتیک غیرفعال‌سازی حرارتی پراکسیداز، تخریب محتوای فنلی کل، و رنگ (CIE L∗a∗b∗) و تغییرات بافت در محدوده دمایی 70-90 درجه سانتی‌گراد برای هویج (Daucus carota L.) مورد مطالعه قرار گرفت.

غیرفعال‌سازی پراکسیداز، تخریب کل محتوای فنلی و تغییر رنگ روشنایی (پارامتر L∗) با موفقیت توسط یک مدل واکنش مرتبه اول توصیف شد.

رنگ قرمزی و زردی (به ترتیب پارامترهای a∗ و b∗) و بافت (پارامترهای سفتی و انرژی) یک رفتار مدل جنبشی تبدیل کسری را ارائه کردند.

اثر دما به خوبی توسط قانون آرنیوس توصیف شد. تمام شرایط بلانچینگ توصیه شده برای کاهش غیرفعال سازی پراکسیداز تا سطح قابل قبول (90% از دست دادن فعالیت اولیه آن) حفظ کیفیت خوب را تضمین می کند.

با این حال، برای به دست آوردن یک محصول هویج با کیفیت بالا باید تعادلی بین رنگ و از دست دادن کل محتوای فنلی ایجاد شود. بنابراین، بلانچینگ در دمای 80 درجه سانتیگراد به مدت 6 دقیقه به عنوان یک شرط مصالحه برای به حداکثر رساندن کیفیت پیشنهاد می شود.

مطالعه کلی نشان داد که رنگ یک پارامتر حیاتی برای بهینه‌سازی شرایط سفید کردن آب داغ هویج است.

 • منابع:
  1. Development of Carrot Nutraceutical Products as an Alternative Supplement for the Prevention of Nutritional
 • تبلیغات: 
  1. زرشک برای رفع سوختگی پوست!
  2. عرضه کلی پارچه لگ ورزشی زنانه
  3. شرکت فروش کیف ورزشی زنانه
  4. اولین نمایندگی فروش انواع قلم تراش Bulunmaz

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.