نظریه های محقققین درباره ی مصرف نخود سفید در بوکان برای افراد مبتلا به دیابت!

تابوهای زیادی در مورد نخود در اینترنت دست به دست می شود و هر نظریه شباهت هایی دارد، اما آیا واقعاً چنین است؟

ویراستاران زیر رایج ترین تابوها را برای خوردن نخود فهرست می کنند و منشا این تابوها را با شما بررسی می کنند.

اطلاعات زیادی در اینترنت نشان می دهد که خوردن نخود سفید در بوکان همراه با گوشت گاو، جگر گاوی و سایر مواد تشکیل دهنده موادی را تولید می کند که به راحتی توسط بدن جذب می شود و منجر به سوء هاضمه یا اتساع شکم نمی شود. 

ویراستار مقالات زیادی را خوانده است، اما شواهد پزشکی یا تخصصی مربوطه را پیدا نکرده است، و بسیاری از غذاهای سنتی نخود یا روش‌های پخت نخود با گوشت گاوی خورش می‌شوند، بنابراین من در این مورد تردید دارم.

 با این حال، برای افرادی که معده بد دارند، خوردن لوبیا مستعد مشکلات گاز است و نخود نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نخود

نخود سرشار از اسید فیتیک است، آیا ترکیب آن با کلسیم موجود در ماست بر جذب کلسیم تأثیر می گذارد؟ فقط نگاه کردن به جمله بالا صحیح است اما در واقع جذب کلسیم برای بدن انسان واقعا سخت است، علاوه بر اسید فیتیک، دریافت اسید اگزالیک، فسفر و سایر مواد بر جذب کلسیم تاثیر می گذارد و این مواد به طور گسترده ای وجود دارند. در بسیاری از غذاها وسط یافت می شود.

 بنابراین به جای مصرف همزمان نخود و ماست، بهتر است از غذاهای غنی از کلسیم بیشتر استفاده کنید و در عین حال ویتامین D را برای کمک به جذب کلسیم مصرف کنید.

 به عنوان مثال، ماست، شیر و مرغ، ماهی و قارچ های غنی از ویتامین D با هم سازگاری خوبی دارند نور خورشید همچنین می تواند به بدن در سنتز ویتامین D کمک کند!

در اینترنت گفته می شود که از آنجایی که اسفناج حاوی مقدار زیادی اسید اگزالیک است، با کلسیم موجود در نخود ترکیب می شود و اگزالات کلسیم تشکیل می دهد.

مقادیر بیش از حد آن حتی ممکن است منجر به سنگ شود. این جمله تا حدودی شبیه به مفهوم «اسفناج با توفو نمی‌شود» در دهان نسل‌های قدیمی است، اما بیش از ده سال پیش توسط متخصصان تغذیه لغو شد.

 اگزالات کلسیم تشکیل شده در مجرای روده جذب بدن نمی شود و با مدفوع دفع می شود و نباید وارد ادرار شما شود و یا حتی سنگ کلیه ایجاد نکند، بنابراین نخود و اسفناج را می توان با هم خورد! راه واقعی برای جلوگیری از سنگ باید نوشیدن مقدار زیادی آب باشد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.